Kulturní kredity

Kulturní kredit je ve výuce českého jazyka poměrně klíčové slovo. V následujících řádcích se o nich a jejich udělování dozvíte víc.

Co je to kulturní kredit?

O co se vlastně jedná? Kulturní kredit je pouze jakýsi způsob hodnocení. Nejedná se o nějaké dobrovolné plusi či co, ba naopak tyhle kredity neodděliteně patří k naší výuce českého jazyka a nelze bez nich projít. Více ohledně pravidel kolik a kdy je jich zapotřebí se dozvíte pod nadpisem Pravidla kulturních kreditů

Jak je získat?

  • 1 kredit lze získat návštěvou nějaké kulturní akce (např. kino, divadlo, koncert, výstava...). Není to ale tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, je třeba oznámit danou akci minimálně týden předem panu profesorovi Borovičkovi, ten potom zadá podle povahy akce nějaké otázky. A podle těchto otázek pak zpracujete jistý dokument/prezentaci.
  • 2 kredity lze získat za organizaci nějaké takové akce, opět to není jednoduché. Například nesmíte zapomenout na náležitou reklamu nebo povolení ředitele školy v případě, že potřebujete využít školní prostory. K těmto akcím patří i účast na školní akademii.

Pravidla kulturních kreditů

Kulturní kredity nejsou jen tak na ozdobu a jistě je trěba zmínit, že o konečné známce rozhodují i kulturní kredity. nyní pár faktů ohledně kreditů:
  • Je nutnost mít alespoň 2 kulturní kredity za pololetí, tedy na konci roku byste měli mít všichni pod kolonkou se svým jménem 4 práce (1A.pve.cz => Práce žáků => vaše jméno => jméno práce)
  • Pokud má student nedostatečně kreditů, je z předmětu neklasifikován, dokud si kredity nedoplní.
  • Pokud má student víc než potřebné 2 kredity, jeho každý další kredit je proměněn na tříbodovou jedničku z českého jazyka.

50. výročí založení školy

Vážení studenti i učitelé, již několikrát jsem zdůrazňoval, že jedním z hlavních úkolů pro letošní školní rok jsou oslavy 50. Výročí vzniku gymnázia Na Vítězné pláni. Zdůrazňoval jsem i to, že je žádoucím zapojit do projektu co nejvíce učitelů i žáků, aby se stal „věcí všech“. Protože se nám nedaří rozhýbat ani učitele, ani žáky, svolávám na středu 4. 10. 2017 na 14:30 hod. do studovny setkání všech, kteří mají chuť se příprav aktivně zúčastnit, jsou nadšení do práce a tvořiví v nápadech. Především bych rád pozval pana kolegu Derku a paní kolegyni Drahotovou. Další iniciativě se meze klást nebudou. Potřebujeme každého z Vás.

PhDr. Jaroslav Mervínský ředitel školy
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160
tel.: 261109622
fax.:261109638
www.gvp.cz

Milí spolužáci jestli jste právě dočetli vzkaz od pana ředitele, tak bych vám rád připomenul, že za výpomoc při této slavnosti, tedy výročí 50 let školy, lze získat kulturní kredity

Povinná četba - Život svaté Kateřiny

Zde stáhnete 1. část legendy o svaté Kateřině
Zde stáhnete 2. část legendy o svaté Kateřině

 
 

Více o kulturních kreditech