Kulturní kredity

Kulturní kredit je ve výuce českého jazyka poměrně klíčové slovo. V následujících řádcích se o nich a jejich udělování dozvíte víc.

Co je to kulturní kredit?

O co se vlastně jedná? Kulturní kredit je pouze jakýsi způsob hodnocení. Nejedná se o nějaké dobrovolné plusi či co, ba naopak tyhle kredity neodděliteně patří k naší výuce českého jazyka a nelze bez nich projít. Více ohledně pravidel kolik a kdy je jich zapotřebí se dozvíte pod nadpisem Pravidla kulturních kreditů

Jak je získat?

  • 1 kredit lze získat návštěvou nějaké kulturní akce (např. kino, divadlo, koncert, výstava...). Není to ale tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, je třeba oznámit danou akci minimálně týden předem panu profesorovi Borovičkovi, ten potom zadá podle povahy akce nějaké otázky. A podle těchto otázek pak zpracujete jistý dokument/prezentaci.
  • 2 kredity lze získat za organizaci nějaké takové akce, opět to není jednoduché. Například nesmíte zapomenout na náležitou reklamu nebo povolení ředitele školy v případě, že potřebujete využít školní prostory. K těmto akcím patří i účast na školní akademii.

Pravidla kulturních kreditů

Kulturní kredity nejsou jen tak na ozdobu a jistě je trěba zmínit, že o konečné známce rozhodují i kulturní kredity. nyní pár faktů ohledně kreditů:
  • Je nutnost mít alespoň 2 kulturní kredity za pololetí, tedy na konci roku byste měli mít všichni pod kolonkou se svým jménem 4 práce (1A.pve.cz => Práce žáků => vaše jméno => jméno práce)
  • Pokud má student nedostatečně kreditů, je z předmětu neklasifikován, dokud si kredity nedoplní.
  • Pokud má student víc než potřebné 2 kredity, jeho každý další kredit je proměněn na tříbodovou jedničku z českého jazyka.

50. výročí založení školy

Vážení studenti i učitelé, již několikrát jsem zdůrazňoval, že jedním z hlavních úkolů pro letošní školní rok jsou oslavy 50. Výročí vzniku gymnázia Na Vítězné pláni. Zdůrazňoval jsem i to, že je žádoucím zapojit do projektu co nejvíce učitelů i žáků, aby se stal „věcí všech“. Protože se nám nedaří rozhýbat ani učitele, ani žáky, svolávám na středu 4. 10. 2017 na 14:30 hod. do studovny setkání všech, kteří mají chuť se příprav aktivně zúčastnit, jsou nadšení do práce a tvořiví v nápadech. Především bych rád pozval pana kolegu Derku a paní kolegyni Drahotovou. Další iniciativě se meze klást nebudou. Potřebujeme každého z Vás.

PhDr. Jaroslav Mervínský ředitel školy
Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160
tel.: 261109622
fax.:261109638
www.gvp.cz

Milí spolužáci jestli jste právě dočetli vzkaz od pana ředitele, tak bych vám rád připomenul, že za výpomoc při této slavnosti, tedy výročí 50 let školy, lze získat kulturní kredity

Básnická přehlídka 2017

GvP 50 web.jpg, 6,5MB GvP 50 2..jpg, 1,9MB

Milí kolegové,
letošní básnická přehlídka tříd bude zaměřena k výročí školy, název je tedy- Moje GVP. Básnické formě se meze nekladou-epigramy, balady, modlitby, haiku, kaligramy, kramářské písně, atd. ,vše je možné. V příloze zasílám 2 ilustrační fotografie, které budou tvořit podklad. Termín odevzdání v kabinetech 208 nebo 020 je do 30.11.2017. Nezapomeňte ve třídách zdůraznit, že příspěvky je nutné odevzdávat velkým a čitelným písmem.
Děkuji

Irena Bártová

Tak zní e-mail od paní profesorky Bártové, týkající se letošní básnické přehlídky.

Olympiáda z českého jazyka

Milé kolegyně, vážení kolegové, informujte prosím své studenty o konání školního kola Olympiády v českém jazyce. To proběhne ve středu dne 29.11. od 10.00 hod. (3.+ 4. vyuč. hod.)- učebny budou teprve určeny. Zájemci se musí zapsat do pondělí 27.11. buď u mne v kab. č. 124, anebo u Evy Podzimkové v kab. č.113.

Děkuji za spolupráci, s pozdravem Jana Věšínová

 
 

Více o kulturních kreditech